Solární panely

VYUŽIJTE PŘÍZNIVÉHO PŘÍSTUPU K PŘIPOJOVÁNÍ FVE NA ÚZEMÍ PRAHY!

Distribuční společnost PRE distribuce a.s., jako jediný distributor v České republice pozitivně přistupuje k žádostem o připojení nových FVE do distribuční sítě. Proto doporučujeme využít této situace a zamyslet se nad instalací nezávislého zdroje výroby elektrické energie. Realizujte proto v roce 2013 malou Fotovoltaickou elektrárnu. Pokud  máte zájem instalovat buď na rodinném domě nebo na komerční budově, kontaktujte naší společnost- SolarBest.

Přes snížení výkupní ceny v roce 2013 se ještě pořád vyplatí instalovat FVE.

Snížení cen výkupních tarifů za výrobu elektrické energie ze slunečního záření, způsobilo trochu paniku, jestli investovat do fotovoltaických systémů, nebo tento záměr opustit. Nastavením výkupních cen státními úřady, podle tarifů ostatních států v Evropské unii, bylo dosaženo prodloužení návratnosti investic oproti rokům 2008-2010, kdy se výrazně snížili ceny technologie. Záměr dostat návratnost investic na úroveň 13-15 let, je ale zcela špatný odhad dotyčných úřadů. Náše první kalkulovaná návratnost vložených investic, při použití špičkové Evropské technologie a při dodržení zmiňovaných podmínek spotřeby vlastní vyrobené energie, se dostává na úroveň 7 let. Při garantované ceně na 20 let a při ročním navyšování výkupních cen o min. 2 %, jsme zcela přesvědčeni, že investovat do FVE se pořád ještě vyplatí.

Stačí se podívat do naší webové sekce v menu Statistika výroby FVE a je zcela jasné, jak naše kvalitní používaná technologie na instalacích funguje.

Realizovali jsme v roce 2012 - 31 FVE o celkovém výkonu 300,28 kWp.

Chcete se dozvědět ještě více o naší společnosti SolarBest? Shlédněte přiložené video zde.

 Pokud budete mít zájem o zpracování předběžné cenové nabídky, vyplňte níže uvedený POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ.

Zelený bonus

  • Instalovat systém FVE výhradně na Zelený bonus. Použít vyrobenou energii pro vlastní spotřebu v dané nemovitosti, na které je FVE nainstalována .
  • Výkon FVE přizpůsobit velikosti střešní plochy a instalovat takový výkon FVE, aby byla veškerá celková výroba FVE, využita pro vlastní spotřebu.
  • Nejvýhodnější instalace těsně pod 30 kWp- nejvyšší výkupní tarif a uspokojivá cena za instalovaný kWp. Návratnost investice výrazně klesá.
  • Jednoduchý výpočet- při spotřebě veškeré vyrobené elektřiny je prodejní cena za 1 kWh- 6,50Kč u domáctností a průmyslových objektů.

Energetická návratnost a recyklovatelnost solárních panelů

Vyrobit solární panel s články o nominálním výkonu 100 Watt-peak je včetně konstrukcí a dalšího příslušenství a zařízení nutných pro jeho provoz na úrovni energetické náročnosti přibližně 300 kWh. Takový solární panel za rok provozu vyrobí přibližně 100 kWh elektrické energie, energetická návratnost celého fotovoltaického zařízení je tedy okolo 3 let. Výrobci poskytují na články 25 letou tzv. výkonnostní garanci, kdy po 25 letech provozu článku bude jeho výkon na 80% jeho nominálního výkonu. Fotovoltaické články mají životnost delší než 30 let, po této době se veškeré materiály na výrobu panelů (kovy a sklo) a článků (křemík) dají recyklovat u specializovaných firem.

Typy fotovoltaických článků a jejich účinnost

Fotovoltaické články založené na křemíkové bázi se dělí na amorfní (napařovaná křemíková vrstva - účinnost 4 - 8 %), monokrystalické (články vyráběné z jednoho křemíkového krystalu - účinnost 13 - 20 %) a polykrystalické (články vyráběné z křemíkové krystalické mřížky - účinnost 10 - 15 %). Alternativním materiálem pro výrobu fotovoltaických článků jsou vodivé polymery, slitiny na bázi india a galia případně sloučeniny na bázi kadmia s účinností 4 - 10 %, které lze vrstvit a tím dostahovat několikanásobně vyšších účinností. Slibnou cestou výroby fotovoltaických materiálů budou v budoucnu nanočástice. Nekřemíkové technologie jsou však často pouze ve fázi výzkumu a vývoje, nicméně některé z těchto technologií do budoucna pravděpodobně plně nahradí energeticky náročný, drahý a nedostatkový křemík.

 

Poptávkový formulář

Zde můžete vyplnit a odeslat poptávkový formulář se základní specifikací Vašeho záměru pro instalaci FVE

Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:
Jméno
Příjmení*
E-mail*
Telefon
Požadovaný výkon (kW)
Lokalita instalace
Termín zhotovení
Text vzkazu

Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018 XML Sitemap RSS kanál

© 2009 SolarBest, s.r.o.